progress_icon

Data założenia postępowania: 2024-05-06

Gmina Raniżów

Rynek 6

36-130 Raniżów

NIP: 8141665007

Osoba kontaktowa:

Magdalena Bober

tel:

e-mail: m.bober@ranizow.pl

Modernizacja oczyszczalni ścieków w Raniżowie (formuła zaprojektuj i wybuduj)

POSTĘPOWANIE NR Z12/123292

Tryb postępowania: Podstawowy bez negocjacji

Znak sprawy: ZP.271.4.2024

Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Progi postępowania: Biuletynowe

Przedmiot postępowania:

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie modernizacji oczyszczalni ścieków w miejscowości Raniżów - Borki. Celem realizacji inwestycji jest zwiększenie przepustowości oczyszczalni ścieków ze względu na planowany rozwój sieci kanalizacyjnej na terenie aglomeracji oraz umożliwienie zrzutu ścieków dowożonych ze względu na prognozy zwiększenia ich ilości. Modernizacja i rozbudowa wiąże się z wykonaniem modernizacji obiektów istniejących oraz rozbudowa o nowe obiekty by umożliwić przyjęcie zwiększonej ilości ścieków surowych i ścieków dowożonych i zapewnić efektywne usuwanie zanieczyszczeń i osiągnięcie wymaganych parametrów jakościowych ścieków na wylocie do odbiornika.

Przedmiot zamówienia obejmuje zaprojektowanie, roboty, uruchomienie, szkolenie, próby i przekazanie do eksploatacji oraz wykonanie wszelkich opracowań i uzyskanie wszelkich decyzji administracyjnych niezbędnych do zrealizowania przedmiotu zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami. Ponadto inwestycja obejmie zagospodarowanie terenu, sieci technologiczne, AKPiA oraz system sterowania.

Niniejszy Program Funkcjonalno-Użytkowy obejmuje problematykę dotyczącą zarówno projektowania, jak i wykonawstwa w zakresie rozbudowy i modernizacji istniejących elementów oraz całkowicie nowej części oczyszczalni. Opisuje dane

i minimalne wymagania, które mają stanowić podstawę realizacji inwestycji. Prowadzenie prac związanych z realizacją przedmiotu zamówienia nie może powodować utrudnień w funkcjonowaniu istniejącej oczyszczalni ścieków skutkujących niespełnieniem warunków określonych w stosownych przepisach i decyzjach.

Teren inwestycji znajduje się na działce 191/2 obr. 0006, jedn. ewid. Raniżów należącej do Gminy Raniżów zlokalizowanej przy ul. Borki 21.

Istniejąca oczyszczalnia ścieków w miejscowości Raniżów-Borki została zaprojektowana na 6000 RLM, wydajność średniodobową 600 m3/d i maksymalną 720 m3/d.

Projektowanie

Wykonawca wykona projekty w zakresie niezbędnym do realizacji celu niniejszego zadania w szczególności zaprojektuje:

· roboty budowlane, roboty ziemne i odwodnieniowe, roboty budowlano-konstrukcyjne, instalacyjne itp.;

· wszelkie instalacje branżowe;

· wyposażenie w urządzenia technologiczne i armaturę;

· roboty elektryczne i AKPiA wraz z systemem sterowania, przekazu danych;

· wszelkie roboty towarzyszące takie jak roboty drogowe, makroniwelacja terenu;

· wszelkie elementy niezbędne do zrealizowania przedmiotu zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa (np. informacja dotycząca bezpieczeństwa

i ochrony zdrowia, wyposażenie bhp i p.poż, rozruch i szkolenie obsługi).

Dokumentacja, o której mowa powinna umożliwić uzyskanie pozwolenia na rozbudowę oczyszczalni ścieków. Cała dokumentacja opracowana przez Wykonawcę powinna być sporządzona w wersji papierowej oraz w wersji elektronicznej w formacie PDF, Word, DXF, Excel.

Całość dokumentacji projektowej Wykonawca dostarczy Zamawiającemu w 4 egzemplarzach w formie papierowej oraz w 4 w formie elektronicznej.

Projektowane rozwiązania należy dostosować do gabarytów istniejących budynków.

Roboty budowlane

Wykonawca wykona wszystkie roboty zgodnie z wykonanym i zatwierdzonymi przez Zamawiającego Projektem Budowlanym oraz Projektem Wykonawczym.

Oprócz wskazanych poniżej robót Wykonawca wykona pozostałe roboty niezbędne do prawidłowego zrealizowania przedmiotu zamówienia zgodnie z niniejszym opracowaniem oraz obowiązującymi przepisami. Prace budowlane mają zostać zorganizowane tak, aby nie zakłócić bieżącej eksploatacji pobliskich obiektów.

Wykonana inwestycja ma doprowadzić do zapewnienia wskazanej przepustowości oczyszczalni ścieków. Zrealizowane obiekty/urządzenia należy dobrać do warunków technologicznych oczyszczalni ścieków, bez konieczności wykonywania żadnych prac ani robót dodatkowych, co oznacza, że podany zakres prac Wykonawca musi traktować jedynie, jako wymagania minimalne określone przez Zamawiającego.

Podczas prowadzenia robót należy zachować ciągłość pracy oczyszczalni ścieków, tak aby zapewnić zgodność z wymogami dotyczącymi jakości ścieków oczyszczonych, a także bieżącą przeróbkę osadu. Wszelkie zatrzymania pracy istniejących obiektów Wykonawca uzgodni z operatorem oczyszczalni ścieków.

Wykonane obiekty oraz montaże w obiektach istniejących muszą spełniać wszelkie wymagania umożliwiające dopuszczenie do eksploatacji oraz inne wymagania zawarte

w przepisach dotyczących:

a) bezpieczeństwa konstrukcji;

b) ochrony przeciwpożarowej;

c) przepisów sanitarno – epidemiologicznych;

d) przepisów BHP, ochrony zdrowia i ochrony środowiska;

e) efektywności energetycznej silników.

Proces technologiczny musi być bezpieczny dla obsługi, urządzeń, otoczenia i osób trzecich zarówno podczas rozruchu, normalnej eksploatacji, remontów, awarii, czasowych wyłączeń.

Wykonane obiekty zapewnią możliwość pracy ciągłej.

Zastosowane rozwiązania technologiczne i urządzenia powinny być sprawdzone w praktyce eksploatacyjnej, na co najmniej czterech podobnych obiektach.

Oddziaływanie na środowisko wykonanego obiektu musi zamykać się w granicach terenu inwestycji i spełniać wszelkie wymagania określone w decyzjach dotyczących przedmiotu zamówienia.

W modernizowanych obiektach należy zastosować urządzenia o niskim poziomie hałasu, a w razie konieczności należy zastosować obudowy lub tłumiki dźwiękochłonne. Należy zagwarantować ochronę przed hałasem (zgodnie z obowiązującymi przepisami) pracowników eksploatacji bez konieczności stosowania środków ochrony indywidualnej. Poziom hałasu emitowany przez wykonany obiekt będzie zgodny z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 14.06.2007 r. w sprawie dopuszczalnych poziomów hałasu w środowisku (Dz. U. 2014 poz.112 t.j).

Nowoprojektowane obiekty oraz obiekty modernizowane należy wyposażyć w system automatyki i sterowania połączony z istniejącym systemem i zapewniającym możliwość bezpiecznego sterowania pracą urządzeń. Należy przewidzieć, co najmniej 20 % rezerwy miejsca w szafach oraz 20% rezerwy dla wejść i wyjść systemu AKPIA. Oprócz zastosowania urządzeń głównych należy dobrać urządzenia towarzyszące w pełni kompatybilne z urządzeniami głównymi, które umożliwią prace tych urządzeń z pełną wydajnością i przy pełnym obciążeniu.

Zakres planowanej modernizacji i rozbudowy:

Przedmiotem inwestycji jest zaprojektowanie i wykonanie modernizacji obiektów istniejących, oraz wykonanie nowych obiektów oczyszczalni, w szczególności

• Budowa stacji zlewczej ścieków dowożonych i modernizacja pompowni ścieków własnych

• Modernizacja węzła oczyszczania mechanicznego – montaż kratopiaskownika,

• Budowa nowego i modernizacja istniejącego zbiornika retencyjnego

• Modernizacja pompowni głównej ścieków,

• Modernizacja istniejących ciągów oczyszczania biologicznego,

• Budowa komory tlenowej stabilizacji osadów z węzłem przyjęcia osadu z oczyszczalni przydomowych,

• Modernizacja stacji dmuchaw,

• Modernizacja stacji odwadniania osadów,

• Budowa układu doczyszczania ścieków oczyszczonych ze zbiornikiem wyrównawczym,

• Przebudowa wiaty wraz z przeniesieniem agregatu,

• Modernizacja budynku socjalno-technicznego

• Wykonanie niezbędnej infrastruktury towarzyszącej, w tym w szczególności:

• Sieci zewnętrzne i technologiczne.

• Wykonanie nowego kompletnego systemu sterowania,

• Drogi i chodniki,

• Zagospodarowanie terenu,

• Instalacje pomocnicze.

Szczegółowy zakres i warunki wykonania projektu i robót budowlanych, stanowiących przedmiot niniejszego zamówienia określa Program Funkcjonalno- Użytkowy (PFU)stanowiący załącznik nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia



Wyjaśnienia i/lub zmiana treści SWZ:



Załączniki:

Odznacz wszystko w sekcjach
Zaznacz wszystko w sekcjach
Pobierz

Uwaga:

1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.

2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.

4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.